SPŠEIT Brno, Purkyňova 97
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
SPŠEIT Brno, Purkyňova 97

Dnes je pondělí 19. března 2018, svátek má Josef ----------------------------------------.

• •  Kurz pro žáky ZŠ  • •
Stejně, jako v minulém roce, i letos pořádáme pro žáky základních škol Přípravný kurz ke státním přijímacím zkouškám. Kurz je dvoudenní, koná se vždy v sobotu - 24. března 2018 a 7. dubna 2018 od 9:00 do 11:30 hod. na naší škole. Kurz obsahuje 2 hodiny matematiky a 2 hodiny českého jazyka, oba předměty v rozsahu učiva ZŠ. Z důvodu naplnění kapacity kurzu pro žáky ZŠ se již nelze přihlásit, děkujeme za pochopení.
 
• •  Soutěže pro žáky ZŠ  • •
Stalo se již dobrou tradicí, že na podzim vyhlašujeme soutěže pro žáky základních škol. Svoje schopnosti můžete ukázat i v literární soutěži "Fantastické Brno ...",  - podrobnosti ZDE. Body do přijímacího řízení za účast v soutěži "Fantastické Brno" budou po zaslání povídky přičteny i bez účastnického listu.
 
• •  Fulltext vyhledávání  • •

Vložte slovo, nebo jeho část 
• •  Sledujte nás na  • •
    
 
• •  Atlas školství  • •
  
 
• •  Počítadlo přístupů  • •
Dnes1
Březen182074
Celkem2519242
 
• •  Vaše připojení  • •
IP adresa:54.158.241.146
Datum:19. 03. 2018
Čas:00:00
 
• •  On-line uživatelé  • •
Tuto stránku právě prohlíží 2 lidé
 

Počet zobrazených příspěvků: 50 (z celkem 82 nalezených)

|0-50|50-82|

Popularizační přednášky Ústavu radioelektroniky
(Webmaster, 3. Ze života školy, 13.03.2018)
     Přednášky se budou konat v jídelně školy a jsou určeny pro všechny zájemce z naší školy. Délka přednášek je cca 90 minut. Student je povinen si domluvit uvolnění z výuky s příslušným vyučujícím. Bude provedena kontrola účasti dle seznamu přihlášených.

Den firem 2018
(Webmaster, 3. Ze života školy, 07.03.2018)
     Škola se může pochlubit velmi dobrou komunikací s mnoha firmami, které projevují zájem o naše žáky, budoucí absolventy. Spolupráce není ve většině případů jednorázová, ale probíhá během celého školního roku. Velmi oblíbenými se staly interaktivní hodiny připravené firmami pro žáky 4. ročníků, ale také Den firem, který je inspirativní už i pro 3. ročníky všech oborů.

Jednání tematické skupiny ICT
(Webmaster, 3. Ze života školy, 06.03.2018)
     Ve středu 28. února 2018 se na naší škole uskutečnilo za účasti náměstka hejtmana Jana Vituly jednání tematické skupiny ICT (informační a komunikační technologie) v rámci projektu KAP rozvoje vzdělávání Jihomoravského kraje.

Úspěch našich studentů v soutěži ENERSOL
(Webmaster, 3. Ze života školy, 02.03.2018)
     Dne 27.2.2018 proběhlo v Letovicích krajské kolo ekologické soutěže ENERSOL. Naši studenti David Broďák s prací „Bioplynová stanice Velešovice“ a Jan Rozsíval s prací „Využití energie oceánů“ uspěli v konkurenci ostatních soutěžících a postoupili do celostátního kola, které proběhne v Plzni.

Sportovní úspěch v celostátní soutěži
(Webmaster, 3. Ze života školy, 20.02.2018)
     Pěkného sportovního úspěchu dosáhlo družstvo našich děvčat v celostátní soutěži ve futsalu. V divizním finále (Morava - východ), kam se probojovaly předchozími úspěchy, obsadily naše žákyně 3. místo. Blahopřejeme.

Tříkrálová kulturní soutěž
(Webmaster, 3. Ze života školy, 09.01.2018)
     Jako každý rok v období Vánoc se i letos konala soutěž studentů naší školy zaměřená na literaturu a výtvarné umění. Letos tedy v těsně povánočním období v pátek 5. 1. 2018 pod názvem Tříkrálová kulturní soutěž.

Spolupráce s firmami
(Webmaster, 3. Ze života školy, 04.01.2018)
     Zájem vysokých škol a firem o spolupráci s naší školou je pro nás potěšující a pro žáky velmi inspirující. Jedná-li se o spolupráci, která podporuje zájem žáků o obor, pomáhá jim orientovat se ve studijních oborech, případně v možnostech uplatnění se na trhu práce, je pro nás tato spolupráce velmi důležitá a inspirativní.

Den studentských firem
(Webmaster, 3. Ze života školy, 18.12.2017)
     Studenti oboru Ekonomika a podnikání ukázali své schopnosti v praxi. Dne 13.12.2017  zavoněla v naší škole čokoláda, majoránka  a další podobné vůně. V naší škole proběhl „Den firem“, kde studenti třídy I3 vystavovali a prodávali své výrobky v rámci předmětu Studentská firma, který je součástí jejich výuky.  Všichni studenti podali dobře hodnocený výkon a reprezentovali své firmy i naši školu velmi dobře a odnesli si spoustu cenných zkušeností pro svou vlastní pracovní budoucnost.

Studenstké volby prezidenta ČR
(Webmaster, 3. Ze života školy, 13.12.2017)
     Dne 12. prosince u nás ve škole proběhly Studentské volby prezidenta, díky kterým si studenti mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to volit. Měli možnost výběru z reálných kandidátů na post prezidenta.

Beseda s Václavem Moravcem
(Webmaster, 3. Ze života školy, 06.12.2017)
     V pátek 1. prosince využili naši studenti výjimečné příležitosti a zúčastnili se besedy s renomovaným televizním komentátorem Václavem Moravcem, který k nám do školy přijel na pozvání PaedDr. Bělkové. Studenti dostáli jejímu slibu a představili se jako zvídavé publikum s originálními dotazy. Václav Moravec během diskuze s nimi prokázal hluboké znalosti probírané problematiky, široký rozhled a příjemný smysl pro humor.

Studentské volby 2017
(Webmaster, 3. Ze života školy, 25.10.2017)
     Dne 4.10.2017 se v naší škole konal projekt Studentské volby. Studenti si tak mohli vyzkoušet, jaké je to volit. Vybírali kandidáty mezi reálnými politickými stranami.

Exkurze elektrárna Dětmarovice - spolupráce s ČEZ
(Webmaster, 3. Ze života školy, 16.10.2017)
     Dne 26.9.2017 navštívily třídy L4RZ a L2 Elektrárnu Dětmarovice. Vzhledem k tomu, že elektrárna nebyla v té době v provozu, měli studenti možnost navštívit i ta místa a provozy, do kterých se za normálního chodu elektrárny exkurze nevodí.

Týmové práce i letos úspěšné
(Webmaster, 3. Ze života školy, 19.06.2017)
     Stejně jako v letech minulých, i letos si všichni studenti třetích ročníků oboru Informační technologie vyzkoušeli výhody i obtíže práce v týmu, a to prostřednictvím tzv. Týmových prací. Na těch měli možnost pracovat téměř celé druhé pololetí. Jak se se svým zadáním popasovali, mohli prezentovat svým spolužákům i vyučujícím ve středu 7., resp. v pondělí 12. června.

Úspěch našich studentek - Social Innovation Relay
(Webmaster, 3. Ze života školy, 07.06.2017)
     Studenti třídy I3 se v rámci předmětu Studentská firma zúčastnili soutěže Social Innovation Relay. V této soutěži studenti představují svůj originální nápad na sociální podnik. Šest studentek, jmenovitě Kateřina Řičánková, Jennifer Sklenárová, Šárka Šešulková, Anett Keberlová, Michaela Hřebíčková a Iva Galgóciová, jinak také firma LUY, se probojovalo přes dvě vyřazovací kola až do národniho finále.

Vyslanci do škol
(Webmaster, 3. Ze života školy, 06.06.2017)
     Naše škola se 2. 6. 2017 aktivně zapojila do programu Evropského parlamentu „Vyslanci do škol“, který je organizován v členských státech Evropské unie pro studenty středních a středních odborných škol. Tento program má za cíl zvýšit povědomí o evropských demokratických hodnotách, Evropské unii, problematice základních evropských občanských práv, práci Evropského parlamentu a jeho poslanců včetně bezprostředního vlivu na každodenní život.

Úspěch v soutěži AMiTsys Expert 2017
(Webmaster, 3. Ze života školy, 06.06.2017)
     Společnost AMiT, přední český výrobce řídicích systémů, počítačů a elektroniky pro průmyslovou automatizaci, vyhlásila na podzim 2016 již 16. ročník soutěže AMiTsys EXPERT, která je určená studentům odborných škol. Naši žáci se této soutěže zúčastnili již desetkrát a vždy s úspěchem, téměř pokaždé obsadili se svými návrhy některé z předních míst. Tuto tradici jsme dodrželi i v letošním roce, kdy Lukáš Zezula, dnes již absolvent školy, obsadil 1. místo.

Návštěva z Norska
(Webmaster, 3. Ze života školy, 01.06.2017)
     V květnu navštívil naši školu ředitel norské školy Lars Christian Gjosaether. Po návštěvě Fakulty Informačních Technologií MU a krátkém posezení u paní starostky městské části Královo Pole si s nadšením prohlédl naši školu, kde ho zajímaly hlavně odborné učebny a praktická výuka studentů.

Absolutní vítězství našeho robotického týmu
(Webmaster, 3. Ze života školy, 15.05.2017)
     10. května 2017 se na SPŠ Jedovnice konalo poslední letošní klání ve sledování čáry. Této soutěže se účastnil i náš robotický tým. V rámci této akce se s napětím čekalo, jak dopadnou závěrečné jízdy letošního, již druhého ročníku Robo Lego ligy. Na předních místech byly bodové rozdíly minimální a dosažené výsledky mohly pořadím pořádně zamíchat. I tentokrát se náš tým postavil k soutěži čelem a v roli favorita soutěž ovládl.

Hackathon 2017
(Webmaster, 3. Ze života školy, 15.05.2017)
     Dva týmy našich studentů se zúčastnily 24 hodinového maratonu HACKATHON 2017. Měli jsme vyrobit funkční řešení, optimalizaci v okruzích zdravotnictví, chytré domácnosti, chytrého města. Konkurence byla veliká, soutěž byla otevřená všem a my jsme byli jediní středoškolaci, kteří se účastnili. Bohužel jsme se neumístily do TOP 3, ale popasovali jsme se s tím se ctí. Nejlepšího úspěchu dosáhl Martin Nečas, který z nás nejvíce zaujmul a získal poukaz na kurz od Udacity.

Krajské kolo SOČ
(Webmaster, 3. Ze života školy, 12.05.2017)
     Dne 11. 5. 2017 proběhlo na gymnáziu tř. Kapitána Jaroše Krajské kolo SOČ, kterého se zúčastnili i naši žáci. V sekci informatiky představil svůj Rolebook Boris Karavasilev a umístil se na 5. místě. V sekci elektroniky reprezentoval školu Albert Mlčoch, který se umístil se svojí Elektrickou pecí na krásném 3. místě, s možností postupu do celostátního kola. Blahopřejme a přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích.

STUDENT EEICT 2017
(Webmaster, 3. Ze života školy, 04.05.2017)
     Dne 27.4.2017 se v prostorách FEKT VUT v Brně konal již 23. ročník soutěžní konference STUDENT EEICT 2017. Jako tradičně se jej v sekci středních škol zúčastnili i studenti naší školy.

Úspěch v krajském kole soutěže v programování
(Webmaster, 3. Ze života školy, 28.04.2017)
     V sobotu 22.4.2017 proběhlo na Mendelově zemědělské a lesnické fakultě v Brně krajské kolo Soutěže v programování. Zúčastnili se jej 3 studenti z naší školy.

Městské kolo SOČ
(Webmaster, 3. Ze života školy, 07.04.2017)
     Dne 5. 4. 2017 proběhlo městské kolo SOČ, kterého se zúčastnili i naši žáci. V sekci informatiky představil svůj Rolebook Boris Karavasilev, Vojtěch Kalivoda nás seznámil se svým Elektronickým úkolníčkem a Dušan Tichý prezentoval svoji Meteostanici.

Veletrh JA firma v Praze
(Webmaster, 3. Ze života školy, 07.04.2017)
     Studenti třídy I3 pracují v tomto školním roce v rámci předmětu „Studentská firma“ ve čtyřech studentských společnostech - Kokoleka, Potato Bags, Luy a Travel & Beauty. Jsou tak čtyřmi z více než 200 studentských firem fungujících na středních školách po celé ČR.

Poděkování ze ZOO Brno
(Webmaster, 3. Ze života školy, 05.04.2017)
     V minulých dnech bylo na naši školu doručeno poděkování ze ZOO Brno. Patří našim žákům oboru Průmyslová ekologie, kteří v průběhu dvou měsíců pomáhali na chovatelském úseku v ZOO Brno. Všem jmenovaným děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Dopis ke stažení ZDE.

Fórum automatizace 2017: Automatizace mění průmysl
(Webmaster, 3. Ze života školy, 05.04.2017)
     Na veletrhu AMPER byl v hale V všem návštěvníkům otevřen přednáškový prostor, Fórum automatizace. Časopis Automa pořádala živý program přednášek s podtitulem „Automatizace mění průmysl“.

3D modelování a vizualizace pro grafiky
(Webmaster, 3. Ze života školy, 05.04.2017)
     Již podruhé měli studenti oboru Informační technologie se zaměřením Grafika a webdesign možnost nahlédnout pod pokličku pracovního života grafika, konkrétně v oblasti 3D grafiky a modelování.

Elektroniku umíme
(Webmaster, 3. Ze života školy, 04.04.2017)
     Pod vedením zkušených učitelů odborného výcviku odjeli do České Třebové poměřit své praktické dovednosti Pavel Bouček a Richard Šrámek, žáci třídy M3. Soutěž byla dvoudenní a konala se 29. a 30. března 2017.

Matematický klokan
(Webmaster, 3. Ze života školy, 04.04.2017)
     V týdnu po jarních prázdninách se celkem 48 studentů naší školy zúčastnilo soutěže MATEMATICKÝ KLOKAN. Byli zapsáni ve dvou kategoriích. Kategorie JUNIOR pro první a druhé ročníky (26žáků) a kategorii STUDENT pro třetí a čtvrté ročníky (22 žáků).

Mini Innovation Camp
(Webmaster, 3. Ze života školy, 31.03.2017)
     Děvčata ze studentské firmy KOKOLEKA ze třídy I3 přijaly 22. března 2017 pozvání na jednodenní Mini Innovation Camp, který je hlavní akcí projektu Podpora inovačně zaměřeného podnikání se společností Monsanto ve spolupráci s nadací JA.

Matematická soutěž
(Webmaster, 3. Ze života školy, 31.03.2017)
     V úterý 7. března se 52 našich studentů maturitních i nematuritních oborů v pěti kategoriích zúčastnilo školního kola Matematické soutěže. Z každé kategorie postupují dva nejlepší do celostátního kola, které se uskuteční v pátek 31.3. 2017 na střední škole Čichnova.

Studenti elektrotechniky slaví vítězství
(Webmaster, 3. Ze života školy, 24.03.2017)
          

     Ve středu 22.3.2017 pořádala Střední škola technická a ekonomická Brno, Olomoucká krajské kolo v soutěži odborných dovedností zaměření elektro – slaboproud. Naši školu reprezentovali studenti  BOUČEK Pavel (M3) a DVOŘÁK Petr (K3).

Exkurze ve FN Brno Bohunice
(Webmaster, 3. Ze života školy, 24.03.2017)
     Studenti maturitního ročníku oboru Lékařská elektronika se jako již tradičně zúčastnili exkurze na doplnění výuky ve Fakultní nemocnici v Brně Bohunicích. Při této příležitosti měli možnost shlédnout lékařské přístroje, o kterých se učí, přímo na odděleních

Velký úspěch našich sportovců
(Webmaster, 3. Ze života školy, 22.03.2017)
     Dne 8.3.2017 se naši studenti zúčastnili přeboru Jihomoravského kraje středních škol v silovém čtyřboji .Úspěch studentů v celostátním kole soutěže ENERSOL
(Webmaster, 3. Ze života školy, 20.03.2017)
     Ve dnech 14. - 15.3.2017 se konalo celostátní kolo ekologické soutěže ENERSOL v Pelhřimově. Studenti třetího ročníku Průmyslové ekologie Viktor Bližňák, Tereza Peterková a Zuzana Lužová pod vedením koordinátora Ing. Ivo Hamerníka se mezi nejlepšími studenty z jednotlivých krajů ČESKÉ REPUBLIKY neztratili a zaznamenali další úspěch.

Úspěch našich studentů Průmyslové ekologie
(Webmaster, 3. Ze života školy, 02.03.2017)
     Dne 28.2.2017 se konalo krajské kolo ekologické soutěže ENERSOL v Letovicích. Studenti třetího ročníku Průmyslové ekologie, kteří postoupili do krajského kola soutěže, zaznamenali mezi ostatními studenty a středními školami výrazný úspěch. Soutěžilo se ve dvou kategoriích - ENERSOL a praxe a ENERSOL a inovace.

Provádění v anglickém jazyce
(Webmaster, 3. Ze života školy, 28.02.2017)
     V uplynulém týdnu se žáci třídy V3B zúčastnili projektu „Provádění brněnskými pamětihodnostmi v anglickém jazyce“. Po důkladné teoretické a jazykové přípravě navštívili známé památky Brna – hrad Špilberk a katedrálu svatého Petra a Pavla. V katedrále se žáci ujali průvodního slova, vzájemně se informovali o historii kostela a jednotlivých historických a uměleckých artefaktů včetně bohoslužebných předmětů. Prohlédli si také varhany pocházející z let 1905 – 1909 a vyslechli výklad o jejich stavbě. Prohlídku pak také umocnilo průvodní slovo paní Procházkové, místní průvodkyně, která nám doplnila některá méně známá fakta a zajímavosti. V rámci projektu připravujeme výlet na Babí lom opět s průvodním slovem v anglickém jazyce.

                                  

Školní robotický tým RDT dosáhl mety nejvyšší
(Webmaster, 3. Ze života školy, 25.02.2017)
     Dne 3.2.2017 byly na půdě Fakulty elektrotechniky a informatiky VŠB-TU Ostrava vyhlášeny výsledky celostátní Robotické ligy za rok 2016. Vítězem ročníku 2016 se stala naše škola, a to zásluhou robotického týmu, který dlouhodobě dosahoval výborných výsledků.

Den firem
(Webmaster, 3. Ze života školy, 24.02.2017)
     Setkání žáků 3. a 4. ročníků se zástupci firem proběhlo 23.2.2017 v prostorách školy. Významné brněnské instituce (např. ČD a.s., Honeywell, spol. s.r.o., IBM, FEI s.r.o. a další) přivítal ředitel školy Ing. Antonín Doušek, Ph.D. Následně dostaly zástupci firem možnost, aby představily své programy a navrhly způsoby další spolupráce se školou. Zaměřily se také na profil absolventa, jeho uplatnitelnost v praxi, ale i na orientaci na stávajícím trhu práce. Prezentace firem byla pro mnohé žáky užitečnou inspirací ke zlepšení studijních výsledků, ale také aktuální informací o možnostech zapojení se do pracovního procesu.

Návštěva v Poradně pro oběti trestných činů
(Webmaster, 3. Ze života školy, 22.02.2017)
     V pondělí 20. února 2017 přijali studenti druhého ročníku oboru Sociální činnost pozvání do Poradny pro oběti trestných činů v Brně. Návštěva se uskutečnila v rámci Evropského dne obětí. Poradna poskytuje právní informace a psychosociální podporu všem osobám, které se cítí být obětí trestného činu.

     V úvodu našeho setkání jsme byli seznámeni s činností probační a mediační služby a s koncepcí restorativní justice.  Velmi zajímavý byl i pohled na prožívání oběti trestného činu, na následky trestných činů a proces viktimizace z hlediska psychologie.

     Návštěva byla pro nás velmi přínosná, proto ještě jednou děkujeme PhDr. Tomáši Kellnerovi a Bc. et Bc. Miladě Lázničkové, DiS. za čas, který nám věnovali.


                                   

SUDOKU 2017
(Webmaster, 3. Ze života školy, 08.02.2017)
     V pondělí 30. ledna 2017 se konalo školní kolo soutěže v řešení SUDOKU. Nejlepší výkony letos předvedli: 1. David Semmler, V4D, 2. Adam Bernad, V1B, 3. Martin Kříž, V1B. Právě oni se proto stali členy týmu, který reprezentoval naši školu dne 6. února 2017 na Přeboru brněnských škol v řešení sudoku a v silné konkurenci dvaceti středoškolských týmů obsadil hezké 12. místo. Blahopřejeme!

       

Pánem svého času aneb Time management
(Webmaster, 3. Ze života školy, 30.01.2017)
     V pátek 27. ledna 2017 se studenti druhého ročníku oboru Sociální činnost zúčastnili vzdělávacího programu „Pánem svého času aneb Time management“ v Knihovně Jiřího Mahena v Brně. V rámci workshopu zjistili, jak si lépe zorganizovat svůj čas při učení i ve svých volných chvílích. Blíže poznali techniky, jak si stanovit životní cíle, dozvěděli se o roli motivace při učení a seznámili se s metodami boje s prokrastinací.

Školení verzovacího systému GIT
(Webmaster, 3. Ze života školy, 27.01.2017)
     26.1.2017 jsme uspořádali pro studenty V1* a V2*, zapojené do projektu EU-APP16 Erasmus+, školení používání verzovacího systému GIT. Školení vedli zaměstnanci spřátelené firmy RedHat Martin Pavlásek a Martin Kletzander (náš bývalý student). Studenti získali základy práce s verzovacím systémem. Tuto dovednost využijí při realizaci projektu, ve kterém vytvářejí aplikace pro OS Android v týmech se studenty z Německa, Itálie, Polska a Anglie. Školení se zúčastnilo celkem 25 studentů z pěti týmů.

Tříkrálová soutěž
(Webmaster, 3. Ze života školy, 12.01.2017)
     V pátek 6. 1. 2017 proběhla v jídelně školy Tříkrálová umělecká soutěž. Navázala na dlouholetou tradici soutěží, které se však obvykle konaly v předvánočním čase. Akci pořádala sekce Českého jazyka a literatury. Soutěž zahájil příchod tří králů s pěveckým číslem. Poté už se střídali moderátoři, soutěžící a také hudební čísla, která soutěž doplňovala.

     Byly zde vystaveny práce z kategorie výtvarné umění. Šlo zejména o fotografie, malbu a počítačovou grafiku. V této kategorii zvítězil Michal Kučera za cyklus fotografií. Na dalších místech se umístili Tomáš Fišer a Pavlína Šustrová.

     Další kategorií byla recitace. Zde zvítězil Dominik Kotlan z třídy EM2 s básní Jiřího Žáčka - Napsat báseň. Na druhé a třetí místo se prosadili Rostislav Mazálek a Patrik Fišer.

     Nejprestižnější kategorií soutěže byla vlastní literární tvorba studentů. V ní zvítězila Klára Klugarová z třídy S3C s vlastní prózou. Na dalších místech se umístili David Kozina se svou povídkou a Vojtěch Šíma s poezií.


       

       

       

       


Den studentských firem
(Webmaster, 3. Ze života školy, 04.01.2017)
     Studenti oboru Ekonomika a podnikání ukázali své schopnosti v praxi. Dne 14. 12. 2016  zavoněla v naší škole čokoláda, levandule a další podobné vůně. V naší škole proběhl „Den firem“, kde studenti třídy I3 vystavovali a prodávali své výrobky v rámci předmětu Studentská firma, který je součástí jejich výuky.  Všichni studenti podali dobře hodnocený výkon a reprezentovali své firmy i naši školu velmi dobře a odnesli si spoustu cenných zkušeností pro svou vlastní pracovní budoucnost. Akce se zúčastnil i zástupce JA, pan Ladislav Chvátal, ředitel rozvoje projektů. Nejlépe hodnocenou firmou podle názoru všech porotců byla firma KOKOLEKA. Gratulujeme!!

Vystavujeme v Technickém muzeu
(Webmaster, 3. Ze života školy, 02.11.2016)
     Technické muzeum v Brně otevírá novou výstavu s názvem Technické kreslení a zobrazování. Výstava představí vývoj, způsoby a metody technického kreslení od nejstarších zmínek po současnost. Naše škola je jednou z těch, které přispěly, a budou až do března 2017, přispívat k aktuálnosti výstavy. Přijďte se spolu s rodiči a prarodiči podívat, zavzpomínat a porovnat možnosti minulých a stávajících studentů.

Preventivní vlak
(Webmaster, 3. Ze života školy, 17.10.2016)
     Díky pochopení ČD, Správy železniční dopravní cesty, Policie ČR a ČD Cargo se naši žáci dostali k prohlídce Preventivního vlaku, který byl přistaven na železniční stanici Brno - hlavní nádraží. Šlo o speciální vlak určený žákům brněnských škol. Vlak byl sestaven ze tří vagónů.

Den otevřených dveří na FIT VUT Brno
(Webmaster, 3. Ze života školy, 03.10.2016)
     Dne 20.9.2016 se konal na VUT FIT Brno den otevřených dveří. Akce se zúčastnilo i několik našich studentů, kteří se zájmem prošli laboratoře školy, vyměnili si zkušenosti s provázejícími pracovníky, a zahrnuli dotazy bývalé žáky - nyní studenty VUT, kteří naši školu dříve navštěvovali.

Evropský den jazyků
(Webmaster, 3. Ze života školy, 30.09.2016)
     V pátek 23.9. se žáci třídy V2B zúčastnili programu, který organizoval v rámci oslav Evropského dne jazyků Österreich Institut v Brně. Rakouský institut sídlí v krásné historické budově na Moravském náměstí a podporuje výuku německého jazyka v zahraničí.

Workshop radioelektroniky
(Webmaster, 3. Ze života školy, 28.06.2016)
     Ve dnech 27-29.6 se studenti L3R Martin Radvanský a Albert Mlčoch zúčastnili workshopu na Ústavu radioelektroniky, FEKT VUT Brno, kde se pod vedením zkušených lektorů věnovali sestavení, oživení a naprogramování FM radiopřijímače s dekódováním textových informací RDS pomocí Arduina.

|0-50|50-82|

• •  Projekty školy  • •

Pro podrobné informace o projektu klepněte myší na toto logo.
Pro podrobné informace o projektu klepněte myší na toto logo.