eTwinningové projekty letošního roku

Autor: Webmaster <webmaster(at)sspbrno.cz>, Téma: 1. Informace, Tento příspěvek byl zveřejněn dne: 07. 06. 2021

     Mezinárodní online projekty dobře doplňují online výuku. Studenti naší školy pracovali letos na dvou projektech eTwinning.

     Třída I3 doplnila práci v předmětu Studentská firma spoluprací se 4 evropskými školami (Německo, Polsko, Španělsko a Slovinsko) na projektu Young Entrepreneurs. Všichni buď pracovali v rámci kurikula ve své studentské firmě (čeští studenti), nebo trávili čas na praxi ve skutečné firmě (ostatní studenti). Měli tedy firmy, o kterých mohli vést obchodní komunikaci. Cílem projektu bylo rozvíjet odborné dovednosti a zdokonalovat praxi anglického jazyka, což budou potřebovat ve své budoucí praxi, kde se nepochybně setkají s klienty komunikujícími anglicky.  Po celou dobu studenti pracovali v mezinárodních týmech, zvaných Trhy. Projekt měl tři hlavní části: obchodní korespondenci ohledně nákupu a prodeje zboží, komunikaci spojenou se služební cestou a pracovní schůzkou spolu s prezentací našich měst a konečně personalistiku.

     Každý student hrál postupně roli klienta, dodavatele nebo poskytovatele služeb. Vyměňovali si obchodní dopisy, ucházeli se vzájemně o práci a vybírali kandidáty. K pracovnímu pohovoru se sešli dokonce v online schůzce, abychom si vyzkoušeli skutečný pracovní pohovor v online prostředí.

     Všechny výstupy projektu jsou na stránce:
     https://twinspace.etwinning.net/120923/home

     Druhý projekt, nazvaný Change the Game Yourself,  byl určen studentům V2C, a úkolem studentů bylo v mezinárodních týmech vymyslet a naprogramovat jednoduchou online hru. Nebyl to snadný úkol, studenti si vyzkoušeli nejen odbornou práci (programování), ale komunikaci v mezinárodním týmu, která se často ukázala jako dosti náročná. Studenti komunikovali online a několikrát se sešli k pracovnímu meetingu.

     Video s nejúspěšnějšími hrami najdete zde:
     https://cloud.sspbrno.cz/index.php/s/YqwmoZMeBW4NAHe
 
     Celý projekt probíhal zde:  https://twinspace.etwinning.net/122668/home