Naše škola získala titul Etwinningová škola

Autor: Webmaster <webmaster(at)sspbrno.cz>, Téma: 4. Projekty, Tento příspěvek byl zveřejněn dne: 21. 05. 2018

     Je to již více než 10 let, co je naše škola součástí eTwinningu – komunity škol v Evropě. Ta umožňuje spolupráci mezi školami, učiteli a žáky. Během uplynulých let žáci s několika učiteli naší školy aktivně pracovali na vice než třiceti mezinárodních projektech, z nichž většina získala evropský certifkát kvality a jeden dokonce získal národní cenu eTwinning.

     K těmto úspěchům přibyl v dubnu letošního roku i Certifikát „eTwinningová škola“ naše škola se stala jednou ze 17 škol v České republice, které toto ocenění získaly. Naše škola tak patří do evropské sítě předních eTwinningových škol. Tyto školy jsou vysoce hodnoceny zejména v oblasti digitálních postupů a e-bezpečnosti, inovativních a tvůrčích pedagogických postupů, v oblasti profesního rozvoje a také spolupráce zaměstnanců školy a žáků. Titul eTwinningová škola je odměnou nejen pro všechny aktivně zapojené učitele a jejich žáky, ale i pro ostatní pracovníky školy, kteří na mezinárodních projektech spolupracují.

     Mezinárodní spolupráce v rámci eTwinningu motivuje žáky k učení se cizímu jazyku, přináší jim příležitosti ke komunikaci se žáky z partnerských škol, rozvíjí jejich jazykové dovednosti. Nedílnou součástí je i využití informačních a komunikačních technologií spolu se zvyšováním povědomí žáků o e-bezpečnosti. Při projektové práci žáci propojují vědomosti z různých vzdělávacích oblastí s cizím jazykem a zároveň poznávají evropské země a jejich kulturu. Projektová práce rozvíjí i vzájemnou spolupráci a v neposlední řadě je pro žáky zajímavá a zábavná.

WWW: https://www.etwinning.cz/certifikat-etwinningova-skola-zverejneni-vysledku-hodnoceni/